Jak správně používat fórum?

Uživatel fóra je povinen zdržet se jednání pramenící z profesní či osobní nevraživosti, vulgárních výrazů a jednání, které jsou v rozporu s dobrými mravy. V případě nedodržení této podmínky mu může být znemožněn přístup do fóra.

Krok 1
Přidávání příspěvků je umožněno pouze členům asociace. Prvním krokem je tedy příhlášení.
Přihlásíte se na úvodní stránce, kde v levé části zadáte uživatelské jméno a heslo.
Tyto údaje Vám byly přiřazeny asociací.

Krok 2
Pokud jste se úspěšně přihlásili, zobrazilo se Vám pod přihlašovací tabulkou Vaše jméno a volby: Odhlásit se a Vložit diskusi. Po zvolení druhé možnosti můžete přistoupit k samotnému vypsání přípěvku.

Krok 3
Nyní se Vám zobrazil formulář pro zadání příspěvku.
Vyplňte zadaná pole. Titulek do diskuse – nadpis Vašeho článku, a poté samotný text. V případě delšího textu se na úvodní straně diskuse zobrazí pouze část textu.

Krok 4
Pokud Váš příspěvek obsahuje fotografii, vložíte ji následujícím způsobem. Ve formuláři zadáte u pole fotografie, tlačítko procházet a zadáte cestu k vybranému fotu. POZOR FOTOGRAFIE MŮŽE MÍT MAXIMÁLNÍ VELIKOST 200 KB. Návod jak zmenšit velikost fotografie naleznete níže. Jestliže jste postupovali dle návodu, po kliknutí na tlačítko vložit pod tímto formulářem, se zobrazí Váš příspěvek ve fóru.

 

Jak zmenšit fotografie na požadovanou velikost?

Pokud nemáte svůj oblíbený způsob úpravy fotografií, zde Vám jeden nabízíme. Dnešní nabídka programů a editorů na úpravy fotografií je téměř neomezená. My jsme vybrali jeden z nejjednoduších a nejrychlejších způsobů.

Krok 1
Na adrese: http://www.slunecnice.cz/sw/jpeg-resampler/stahnout/ si stáhněte program, který se jmenuje JPEG Resampler 4.6. Stahování zahájíte kliknutím na tlačítko uložit.

Krok 2
Nainstalujte program do svého počítače.

Krok 3
Uložte si fotografie, které budete upravovat do nové složky a ve stejném adresáři vytvořte ještě jednu novou složku, do které se budou zmenšené fotografie ukládat.

Krok 4
Otevřete program JPEG Resampler 4.6.

Krok 5
Zadejte údaje podle nápovědy na obázku níže.
Do položky Zdrojový adresář zadejte cestu ke složce, v níž máte uloženy fotografie.
Do položky Cílový adresář zadejte cestu ke složce, do které se mají uložit zmenšené fotografie.
Z nabídky zmenšit na vyberte položku velikost souboru a zadejte požadovanou velikost (pro jistotu velikost 190 KB).
Nyní klepněte na tlačítko start a fotografie se automaticky zmenší do složky, kterou jste zadali jako cílový adresář.